Loading...

Adınızı ve Soyadınızı bu alana giriniz.

Bu alan zorunludur

e-mailinizi bu alana giriniz.

Bu alan zorunludur

İletişim kurabileceğimiz numarayı bu alana giriniz.

Bu alan zorunludur

Açıklmanızı bu alana giriniz.

Bu alan zorunludur

Adres

Emek 8.cadde 30. sokak No: 33 EMEK / ANKARA

e-mail

info@infoart.com.tr

Telefon

90 (312) 212 46 96

Müşteri Hikayeleri

drbanucayci.com

Sektör : Sağlık - Estetik

Ürün : Patient Analytics

“Tüm hasta kayıtlarımızı profesyonel bir raporlama sistemi ile güvende tutarak bu verilerin istatistiklerine göre hareket edebiliyoruz.”


Genel Bakış

Prof. Dr.Banu Çaycı Kliniği, Ankara Çukurambar’da özellikle ameliyatlı ve ameliyatsız medikal estetik ile bölgesel incelme alanlarında hizmet vermektedir.

Bilimsel olarak etkili sonuçları ispatlanmış, bütün dünyaca kabul edilmiş tedavi yöntemlerimizle ve akademik olarak alanında uzman kadromuzla, sizlere sağlıkla yaşayacağınız ve kendinizi daha genç hissedeceğiniz bir hayatın kapılarını açıyoruz.

Biliyoruz ki; sağlıklı olursak, hayat bizim için daha keyifli olacak ve uzun yıllar sevdiklerimizle keyifli zamanlar geçireceğiz.
Biz de bu bilinçten yola çıkarak, akademik birikimlerimizin ve yıllarca kazandığımız tecrübelerimizin ışığında; sağlıklı olmayı sizler için bir yaşam şekli haline getirmeyi hedefliyoruz.

Hedeflerimiz gerçekleştirebilmek için en önemli unsurun veri yönetimi olduğunun farkındayız ve bu doğrultuda adımlar atıyoruz. Veri güvenliği doğru karar alabilmenin ön şartıdır. Özellikle içinde bulunduğumuz sağlık sektöründe hastalarımızın geçmişe dönük bilgilerini tutmamanın veya veri kayıplarının onarılmaz sonuçları olabilir.

Bu nedenle hasta verilerimizi daha efektif tutmak ve en önemlisi tüm hasta kayıtlarımızı profesyonel bir raporlama sistemi ile güvende tutarak bu verilerin istatistiklerine göre hareket edebilmek bizim için son derece önemliydi. Bu hassasiyetleri göz önünde bulundurarak Infoart Consulting firması ile çalışmayı tercih ettik.

İşletme Zorlukları

Arşivimizde 1500den fazla hasta dosyası var ve her yeni gelen hasta ile bu sayı hızla artmakta. Bu durum beraberinde verilere hızlı erişimi aksatmakta, verilerin güvenle saklanmasını zorlaştırmaktaydı. Hastaların her ziyaretinden bir gün önce bu dosyalar bulunarak hazır hale getiriliyordu. Ancak bu ciddi bir zaman kaybı yaratmaktaydı.

Sektöre baktığımızda sağlık hizmetleri yazılımları genellikle fatura, takvim yönetimi gibi basit modülleri içermektedir.

Biz ise değişen hasta ihtiyaçlarını karşılayabilmek için sağlık hizmetlerimizi optimize etmeye ve süreçlerimizi çok daha kaliteli hale getirmek için çalışmaktayız.

Bu nedenle, ihtiyaca yönelik olarak veri TOPLAMA, SAKLAMA, İŞLEME ve RAPORLAMA sistemlerini hayata geçirebildiğimiz tüm bilgilerimizi ölçümlenebilecek formlara dönüştüren bir platforma ihtiyaç duyduk ve Patient Analytics ile tanıştık. En önemlisi bu sistemin bir çalışan gibi davranarak klinikte ekstra çalışan bir asistan gibi davranması ve işimizi son derece kolay hale getirip çok daha kurumsal hale getirmesiydi.

Artık hastalarımız kliniğe girdiği anda hasta verilerine birkaç saniye içerisinde detaylı bir şekilde ulaşabiliyoruz.

Stacks Image 1261
Stacks Image 1264

Patient Analytics in Faydaları

• Sağlık hizmeti alanlar için hızlı teşhis ve doğru tedavi amaçlı veri toplanması, • Hasta bilgilerinin sistematik olarak sınıflandırabilmesi,

• Hasta bilgilerinin (tetkik/sonuç/görüntü ve hasta hikayeleri) güvenli olarak saklanması,

• Her görüşme sonrasında hasta ile paylaşılabilecek sadelikte ve görsellerle desteklenen bir raporlama sistemi imkanı,

• Hasta ve hastalığa ait bilgilerin sistematik olarak işlenmesi ve bu bilgiler ışığında hızlı ve etkin tedavi planlanması.

Yıllardır elle topladığımız bilgileri Patient Analytics’in içine aktararak elektronik ortama taşıdık. Bu sayede hastalarımıza daha güvenilir tedavi seçenekleri sunmaya başladık.

Çözüm

• Patient Analytics ile biz randevu sisteminden başlayarak hastalarımız ile ilgili her aşamayı adım adım sisteme girmekteyiz. Bu sayede verimli doktor-hasta
görüşmesinin ilk adımını gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

• Hekimler genellikle hem hasta yoğunluğu hem de zaman kısıtları nedeni ile teşhis ve tedavileri genellikle sözel olarak ifade edip sadece istenilen tetkikleri hasta ve hasta yakınlarına yazılı olarak iletebilmektedirler.

• Yeni sistemde artık Ipad’ ler aracılığıyla sağlanan görsel destek hekimin consültasyon sürecini daha etkin hale getirmektedir.

• Bazı durumlarda hastanın kendini takibi ve tedavi süreci hakkında kayıtlı bilgisi olamamaktadır. Patient Analytics ile her görüşme sonrası hastalığın seyrinin hasta ile paylaşılabilecek sadelikte görsellerle desteklenen bir raporlama sunmakta ve böylelikle hastalarımıza verdiğimiz güveni ve değeri artırmaktayız.

• Patient Analytics, adı yazılım olsa da aslında klinikte en güvenilir çalışanlardan biri haline gelmiş bir asistan gibi çalışmaktadır.

Örnek Hasta Raporları
Stacks Image 1388
Stacks Image 1391
Stacks Image 1286
Stacks Image 1289

Çerezleri, sitenin performans ve kullanımı hakkında bilgi toplayıp analiz etmek, sosyal medya özellikleri sağlamak, içerik ve reklamları geliştirmek ve özelleştirmek için kullanıyoruz. Detaylı Bilgi