OS X Server

Tüm özellikleri bir noktada buluşturmak
hiç bu kadar kolay olmamıştı

OS X Server’ın gelişmiş özellikleri, kuruluşunuza daha fazla güç, kontrol ve iş birliği getirir.
Böylece ekibinizin tüm üyeleri birlikte daha verimli bir biçimde çalışabilir.

OS X Server-File Share

Dosya Paylaşımı

OS X Server-Caching Server

Caching Server

OS X Server-Profile Manager

Profile Manager

OS X Server-Time Machine

Time Machine

OS X Server-Xcode Server

Xcode Server

OS X Server-Wiki Server

Wiki Server

OS X Server-Takvim, Kişiler, Mail

Takvim, Kişiler ve Mail
Sunucuları

OS X Server-XSan 4

Xsan 4


OS X Server-Dosya Paylaşımı

Dosya Paylaşımı

Mac, iPad, iPhone ve PC arasında

Mac, iPad, iPhone veya PC arasında klasör paylaşmak, dosya alıp göndermek ve belgelere erişmek şimdi her zamankinden daha kolay. iOS 9 kullanıcıları, yerel özel ağınızdaki OS X Server üzerinden belgeleri güvenli bir şekilde depolayabilir ve onlara erişebilir. OS X Server, dosya paylaşımı için yeni ve süper hızlı bir protokol olan ve verileri “hareket halindeyken” şifreleyip imzalayarak değiştirmeye ve gizlice dinlemeye karşı koruyan SMB3’ü destekler. OS X Server hem UNIX izinlerini hem de erişim kontrol listelerini desteklediği için, kimin neyi paylaştığını daha rahat kontrol edebilirsiniz. Dosya paylaşımı bağlantı izleme özelliğiyle, sunucunuza kimin eriştiğini, kimin bağlı olduğunu ve ne kadar bağlı kaldığını görebilirsiniz. Üstelik, akıllı Spotlight arama özelliği, kullanıcıların sunucu üzerinde aradıkları içerikleri hızla ve kolayca bulmalarına yardımcı olur.
  • OS X Server-Dosya Paylaşımı
  • Stacks Image 78038

OS X Server-Cachhing Server

Caching Server

Daha hızlı indirmeler

Caching Server, ağınızdaki aygıtlara yüklenmesi veya indirilmesi gereken veri miktarını azaltır. App Store, Mac App Store, iTunes Store, iTunes U ve iBooks Store’dan veri aktarımını hızlandırır. Aynı zamanda, fotoğraflar ve iCloud Drive dahil olmak üzere iCloud’da saklanan kişisel verilerin de daha hızlı indirilebilmesini sağlar. Ağınızdaki bir kullanıcı Apple’dan yeni bir yazılım veya veri indirdiğinde, yazılımın bir kopyası otomatik olarak sunucunuzda saklanır. Böylece ağınızdaki diğer kullanıcılar aynı yazılımı güncellediği veya indirdiği zaman, aslında bu yazılıma ağın içinden erişmiş olurlar.
OS X Server-Mac Cachhing Server

OS X Server-Profile Manager

Profile Manager

Çoklu Görev Ustası

Profile Manager, kuruluşunuzdaki Mac bilgisayarları ve iOS aygıtlarını devreye almayı, yapılandırmayı ve yönetmeyi basitleştirir. Burası her şeyi kontrol ettiğiniz yerdir: Mail, takvim, kişi ve mesajlar için profiller oluşturabilir, sistem ayarlarını yapılandırabilir, kısıtlamalar koyabilir, PIN ve şifre ilkeleri uygulayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Profile Manager, App Store Toplu Satın Alma Programı’ndan satın alınan kurumsal lisanslı uygulama ve kitapların dağıtımını kolaylaştırır. Ayrıca, kullanıcılara yapılandırma profillerini indirip kurabilecekleri, parolaları silebilecekleri ve Mac, iPhone veya iPad’lerinin kaybolması ya da çalınması durumunda aygıtlarını uzaktan kilitleyip silebilecekleri bir web portalı erişimi sağlar. Bunun yanı sıra, Profile Manager, iOS 9 ve OS X El Capitan’a eklenen yeni ayarların ve özelliklerin yönetimini destekler. OS X kurumsal uygulamalarını ve PDF, ePub ve iBooks Author dosyalarını push install yöntemiyle yüklemenize de izin verir.
OS X Server-Mac Profile Manager

OS X Server-Time Machine

Time Machine Yedeklemeleri

Tıkır tıkır işleyen bir koruma

OS X Server, ağınızdaki tüm Mac bilgisayarlar için belirlenmiş bir Time Machine gibi hareket edebilir. Yedekleme alanınızın merkezileştirilmesi, değerli verilerin korunmasına ve bağımsız sürücülerdeki disk alanının boşaltılmasına yardımcı olur. Üstelik, ayrı yedekleme sürücülerine duyulan gereksinimi de tümüyle ortadan kaldırır. Ağınızdaki her Mac’in yedekleme durumunu, hangi bilgisayarların ve kullanıcıların sunucunuza yedeklendiğini, en son ne zaman yedeklendiklerini ve her yedeğin toplam boyutunu da görebilirsiniz. OS X Server; paylaşılan dosyalar, takvimler, posta, wiki’ler ve çok daha fazlası gibi sunucu verilerinizin başka bir sabit sürücüye yedeklenmesi için de Time Machine’den yararlanır. Bu sayede, kolayca geri yükleyebilirsiniz.
OS X Server-Mac Time Machine

Time Machine sayesinde, ağınızdaki tüm Mac bilgisayarları OS X Server’a yedekleyebilir ve değerli verilerinizi koruyabilirsiniz.


OS X Server-Xcode Server

Xcode Server

Daha güçlü bir ekip

Xcode Server sayesinde, geliştirici ekiplerinin yüksek kalitede yazılımlar üretmesi her zamankinden daha kolay. Yazılımcılar, projelerini otomatik olarak oluşturmak ve arşivlemek, testleri birden çok iOS aygıtında çalıştırmak, Git depolarını yönetmek, entegrasyon sonuçları geçmişini görüntülemek için, OS X Server’daki herhangi bir Mac’te çalışan robotlar yaratabilirler. Ve bunların tümünü ağdaki herhangi bir Mac’te bulunan Xcode’dan yapabilirler.
OS X Server-Mac Xcode Server

OS X Server-Wiki Server

Wiki Server

Uzmanca paylaşın

OS X Server, grupların birlikte çalışmalarını ve kendilerine ait, wiki özelliğine sahip internet sitesi üzerinden iletişim kurmalarını kolaylaştırır. Kullanıcılar, basit ama güçlü araçlarla, wiki’ler ve bağımsız sayfalar oluşturabilir ve düzenleyebilir, malzeme etiketleyebilir ve çapraz başvurular ekleyebilir, dosya ve görüntüler yükleyebilir, tablolar oluşturabilir ve yorumlar ekleyebilirler. Wiki’ye bir tarayıcı üzerinden erişilebilir; bu sayede herkes her an ona ulaşabilir. Kullanıcılar kolayca yeni sayfa ve içerik araması yapabilir, en son etkinliği gösterebilir ve Göz At fonksiyonuyla ekleri görüntüleyebilirler. Bir sayfa güncellendiği veya yeni yorumlar eklendiği zaman, herkes otomatik bir mail bildirimi alır. Wiki Server, aynı zamanda iPad için optimize edilmiştir. Üstelik WebDAV desteği sayesinde iPad kullanıcıları, wiki eklerini Pages, Numbers ve Keynote ile açabilir ve kaydedebilirler.
OS X Server-Mac Wiki Server

OS X Server-Takvim, Kişiler, Mail

Takvim, Kişiler ve Mail Sunucuları

Herkes içinde

Takvim Sunucusu sayesinde, ağdaki herkes nerede olması gerektiğini ve ne zaman orada olması gerektiğini bilir. Kullanıcılar takvimler paylaşabilir, konferans salonları ayırtabilir, toplantılar ve etkinlikler düzenleyebilirler. Kişiler Sunucusu, kişi bilgilerini paylaşmayı ve Mac, iPad ve iPhone ile eşzamanlamayı kolaylaştırır. Ve OS X Server’daki Mail Sunucusu; Mac, iPad, iPhone ve PC’deki mail istemcileriyle çalışır.
  • Stacks Image 78307
  • Stacks Image 78364
  • Stacks Image 78366

OS X Server-XSan 4

Xsan 4

Birimlerce gelişim

Xsan, güçlü ve ölçeklenebilir bir depolama alanı birleştirme çözümüdür. Kuruluşunuzdaki herkes, merkezi olarak saklanan terabaytlarca veriye aynı anda ve hızla erişebilir. OS X’te yerleşik olarak bulunan Xsan, tüm Mac’lerin Fiber Kanal veya Ethernet aracılığıyla Xsan ya da StorNext birimlerine erişebilmesini sağlar.